Kajakarstwo w Giżycku i okolicy

46.5 km od centrum

Jak twierdzą niektórzy - dopiero przebycie całego, liczącego ponad 100 km szlaku (wariant proponowany przez lokalne PTTK ma 101 km, ale są dłuższe) po Krutyni pozwala na docenienie w pełni mazurskich uroków. Trasa jest łatwa i przyjemna, w większości prowadzi przez spokojne wody jezior. Długość trwania tej niezwykłej wyprawy może przekroczyć 10 dni.

10.2 km od centrum

Licząca 34 km urokliwa trasa, wiodąca przez ciekawe jeziora - m.in. stanowiące rezerwat ornitologiczny Kruklin, a także Patelnię, Gołdopiwo, wyjątkowo ładne Pozezdrze, Stręgiel i na końcu Święcajty. Szlak zalicza się do łatwych, rzeczny nurt i zakręty nie sprawiają poważnych problemów. A nuż uda się trafić na legendarny skarb, jaki ma czekać na dnie Sapiny?

0.6 km od centrum

Absolutnie podstawowa forma aktywności w trakcie korzystania z uroków Mazurskiej Krainy Wielkich Jezior. W przeciwieństwie do żeglarstwa nie wymaga zdobywania patentów, a zapewnia zbliżone możliwości pokonywania niezliczonych szlaków wodnych i podziwiania uroków przyrody. W Giżycku niemal co krok spotyka się wypożyczalnie kajaków, więc wszyscy do wioseł!

Kajakarstwo Giżycko. Zestawienie szlaków spływów kajakowych z obszaru Gizycka i okolicy. Opisy, odległości, przystanie, możliwość pobrania swojej lokalizacji i zaplanowania dojazdu oraz dodawania ocen i komentarzy. Kajaki w Giżycku to świetny sposób na aktywny wypoczynek dla całej rodziny. To świetna aktywność zarówno dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych.