Trasy rowerowe

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Na rowerową przejażdżkę przez mazurski labirynt jezior, lasów i zgubionych pośród nich wsi i miasteczek aż prosi się wyruszyć. W terenie nie występują wszak trudne do pokonania różnice poziomów, nie ma kamienistych i wyboistych dróg, dzika przyroda płynnie przeplata się ze śladami cywilizacji.

Bardzo przyjemnym szlakiem wiodącym z miasta jest szlak zwany „Pętlą Niegocina”. Ma on długość 35 km i wiedzie wokół Jeziora Niegocin przez: Bystry, Rudą, Rydzewo, Kanał Kulę, Bogaczewo, Strzelce, Wilkasy do Giżycka.

Szlak „Jezioro Kruklin” ma długość 36 km i prowadzi z miasta przez Kożuchy Wielkie, Kruklin nad Jeziorem Kruklin, Grądy Kruklaneckie, Kruklanki, Pieczonki, Sulimy do Giżycka.

Szlak „Dejguny” przebiegający między Jeziorem Mamry a Jeziorem Dejguny jest krótszy. Mierzy sobie tylko 26 km i prowadzi przez Piękną Górę, Guty, Kamionki, Zatokę Kamionecką, Bogacko, Wrony, Piękną Górę do miasta.

Chętni wybrać się na nieco dalszą rowerową włóczęgę, mogą skorzystać ze szlaków rowerowych: żółtego, brązowego, niebieskiego, czerwonego i zielonego.

Szlak żółty ma długość 44 km i prowadzi przez rezerwat przyrody „Torfowisko Spytkowo”, Brożówkę, Przerwanki, Pozezdrze. Szlak brązowy mierzy sobie 66 km i wiedzie przez Pieczonki, Żywki, Lipowo, Wydminy, Kożuchy Wielkie.

Następne dwa szlaki mają po 67 km długości. Pierwszy biegnie przez Pozezdrze, Sztynort, Gierłoż, rezerwat „Fuledzki Róg”, drugi przez Monetki, Ryn, Owczarnię, Gierłoż.

Szlak zielony jest najdłuższy. Mierzy sobie 70 km a na jego trasie są: Kożuchy Wielkie, Kruklin, Wydminy, Kanał Kula.

Kto nie zabrał ze sobą roweru, może skorzystać z miejscowych wypożyczalni (ul. Zielona 12, ul. Moniuszki 22),bądź wypożyczalni rowerów w Wilkasach (ul Niegocińska 5) czy Rydzewie (ul. Mazurska 98).


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja