Łyżwy inaczej.

Jak się jeździ na łyżwach, wie większość z was - nawet jeśli sama nie próbowała, to widziała osoby które namiętnie spędzały wieczory na lodowisku. Na pewno nie raz przejeżdżaliście oprócz lodowiska, prawda?

Ale jednak z kawałkami stali doczepionymi do butów można zrobić coś więcej. Jazda wyczynowa na lodzie to coś, czego na pewno często nie widujecie - w takim razie zobaczcie, co można na lodowisku wykonać!

Prawdą jest, że prawie każdy sport ma swoją wyczynową stronę - zawsze znajdą się ludzie którym nie wystarczają zwykłe granice pewnego sportu, i muszą zrobić coś innego. Z lodowiskiem stało się zupełnie to samo, stąd narodził się freestyle. Nazwa opisuje od razu cały sens tego stylu jazdy - po prostu pokazać swój styl. Styl wolny.

Najpierw jednak trzeba opanować perfekcyjnie podstawy. Rzeczy które widzicie na takich filmach mogą wydawać się proste - ale bez znajomości podstaw takich jak jazda na 1 nodze lub tyłem, nie powinniście próbować tego, co widujecie na filmach. Może się to skończyć nie tylko upadkiem, ale i bolesną i długotrwałą kontuzją. Szczególnie zwracajcie na to uwagę, będąc na urlopie - nie chcecie spędzić całego pobytu w pokoju, przykuci do łóżka, prawda?

Pozostaje wam tylko zebrać siły i postarać się, aby w miarę płynnie opanować jazdę - a będzie mogli spróbować takich wyczynów - na pewno wzbudzą zachwyt u znajomych! A gdy planujecie pochwalić się wyuczonymi trickami poza domem, wybierzcie odpowiednie miejsce - polecamy wam kilka z nich: