Parę - i jeszcze trochę - dobrych pretekstów na przyjazd do Giżycka

Mazury to prawdziwy cud natury, co do tego panuje pełna i powszechna zgodność. Natomiast wybranie jednego, zdecydowanie najlepszego kurortu turystycznego w tym regionie Polski byłoby zadaniem wysoce karkołomnym, które w grupie dyskutantów zapewne skończyłoby się na rękoczynach. Tak czy inaczej, Giżycko na pewno byłoby poważnym kandydatem do takiego zaszczytnego tytułu. Choćby dlatego, że sprawdza się przy wielu różnorodnych okazjach i okolicznościach.

Weekend we dwoje w Giżycku - zakochani lubią to. I nic w tym dziwnego, skoro przyjeżdżając na romantyczny weekend tylko we dwoje do Giżycka dostaje się tak piękny i kolorowy bukiet rozmaitych przyjemności. Po pierwsze: cudowne krajobrazy na Mazurach, zapewniające niezwykły klimat. Po drugie: Giżycko to miejscowość z wieloma atrakcjami dla par, od całorocznego lodowiska i ekscytującego parku linowego (z tyrolką nad jeziorkiem),aż po port z białą flotą czy nocne lokale z kręgielniami, dyskoteką etc.

Odnowa biologiczna w Giżycku - jeden ze skuteczniejszych, a do tego przyjemniejszych sposobów na postawienie się na nogi w razie krańcowego zmęczenia. W Giżycku na zabiegi z dziedziny odnowy biologicznej można liczyć przede wszystkim w ośrodkach rekreacyjnych z kategorii SPA & Wellness. Masaże i inne procedury to jedno, bardzo pomocne w powrocie do stanu używalności będą też mazurski klimat i amatorskie uprawianie sportu. A jako że Giżycko dysponuje całkiem rozbudowaną infrastrukturą (nie ma to jak Centralny Ośrodek Sportu i Przygotowań Olimpijskich),to odnowa biologiczna będzie kompletna.

Sylwester w Giżycku - świetna opcja na to, aby powitać nowy rok w prawdziwie szampańskim nastroju i jednocześnie trochę się zrelaksować. W oszałamiających wręcz okolicznościach przyrody, w końcu Giżycko leży na znanych z cudów natury Mazurach. O organizację sylwestra w takich turnusach zwykle dbają konkretne obiekty noclegowe, choć można też wybrać imprezę sylwestrową gdzieś na mieście. Jak kto lubi, każdy ma swój ulubiony styl zabawy. Natomiast w temacie odpoczynku sylwester w Giżycku gwarantuje znakomite warunki: zarówno aktywnego, jak i “biernego” spędzania wolnego czasu.

Boże Narodzenie w Giżycku - jak się nie narobić, a do tego zapewnić sobie i bliskim niezwykły, świąteczny relaks. Niby wszyscy lubią Boże Narodzenie, ale nakład pracy wymaganej przy przygotowaniach potrafi skutecznie popsuć cały magiczny nastrój. Natomiast przyjeżdżając do Giżycka “na gotowe” do obiektu turystycznego, można z czystym sumieniem oddać się nieskrępowanemu wypoczynkowi. W trakcie Bożego Narodzenia może to być jazda na łyżwach (w Giżycku jest Mazurskie Centrum Sportów Lodowych),wycieczki po pięknej okolicy (piesze bądź na biegówkach) czy sporty ekstremalne w rodzaju bojerów czy snowkitingu.

Andrzejki w Giżycku - dobra zabawa z okazji tradycyjnych andrzejek dodana do paru przyjemnych dni na Mazurach. Wprawdzie pod koniec listopada w Giżycku nie jest aż tak czarująco jak w środku słonecznego lata, lecz zestaw potencjalnych atrakcji wciąż utrzymuje bardzo wysoki poziom. Zabytki w rodzaju wieży ciśnień czy zamku krzyżackiego, mnóstwo obiektów sportowych różnego rodzaju, piękno mazurskiej przyrody… Dokładając do tego radość z okolicznościowej imprezy, andrzejki w Giżycku zapowiadają się całkiem zachęcająco.

Boże Ciało w Giżycku - coś jak próba generalna przed mazurskim szaleństwem sezonu letniego. Długi weekend w Giżycku, do jakiego skłania niezmiennie czwartkowe święto Bożego Ciała, będzie jak kusząca namiastka wakacji. Fantastyczne pejzaże nad jeziorami Niegocin oraz Kisajno, możliwość wypłynięcia w dłuższy rejs, bardzo dobre trasy rowerowe (tak jak szlaki piesze i wodne),oraz całe mnóstwo innych atrakcji. Na Boże Ciało równie dobrze można wybrać się na zwiedzanie Twierdzy Boyen, co spróbować wodnych sportów ekstremalnych w WakeParku Giżycko. A to tylko niewielka część możliwości, jakie będą dostępne w trakcie takiego turnusu.

Weekend majowy w Giżycku - mazurska majówka w doskonałym wydaniu. Na początku maja, z okazji długiego weekendu władze Giżycka (i nie tylko one) organizują sporo imprez. Czy to rodzinne festyny nad jeziorem, czy też nieco ambitniejsze wydarzenia kulturalno-rozrywkowe. A przecież jest jeszcze mnóstwo innych możliwości, to przecież Mazury! W samym Giżycku znakomicie wypadnie majówka na sportowo, a to dzięki niezwykle rozbudowanej infrastrukturze sportowej. Równie dobrym pomysłem na weekend majowy będzie seria wycieczek po okolicy: do spytkowskiego Muzeum Indian, na Mazurskie Safari (miejscowość Okrągłe),do rodzinnego parku rozrywki Mazurolandii pod Kętrzynem i jeszcze wielu innych, co najmniej równie interesujących miejsc.

Wielkanoc w Giżycku - jak spędzić święta miło i przyjemnie, bez nadmiaru typowo wielkanocnych obowiązków wiszących nad głową niczym katowski topór. Przyjazd na święta “w gości” do ośrodka wypoczynkowo-noclegowego w Giżycku sprawia, że przy Wielkanocy nie trzeba już nic robić, tylko schodzić na obfite śniadanie. A cały zyskany w ten sposób czas przeznaczyć na relaks na Mazurach. Wczesna wiosna raczej wyklucza kąpiel w wodach giżyckich jezior, ale ciekawych wabików na Wielkanoc jest w okolicy całe mrowie - każdy znajdzie coś, co będzie mu odpowiadać i da dużo przyjemności.

Walentynki w Giżycku - oryginalna propozycja na święto zakochanych. Mazurska przyroda w zimowo-lutowej odsłonie niewątpliwie wytworzy na walentynki stosowny nastrój. Z kolei baza turystyczna Giżycka wraz z dostępnymi w “sezonie walentynkowym” atrakcjami uczynią z wyjazdu niepowtarzalne, zapamiętane na długo przeżycie. Przechadzki po wzgórzu św. Brunona, wspólna jazda na łyżwach, szalone chwile na iceboardach - a to tylko niewielki wycinek z rozbudowanej całości. Nie wolno przy tym zapominać o voucherach do SPA i innych dodatkach, jakie parom na walentynki oferują obiekty turystyczne w Giżycku.

Ferie zimowe w Giżycku - bardzo dobra propozycja dla miłośników sportów ekstremalnych na lodzie, ale nie tylko. W trakcie ferii zimowych, przy zamarzniętych mazurskich jeziorach pod Giżyckiem, można spróbować m.in. bojerów, snowkitingu, iceboardów czy klasycznego łyżwiarstwa. Choć w tym ostatnim przypadku lepszym wyjściem może być Mazurskie Centrum Sportów Lodowych. A gdyby ktoś tęsknił za narciarstwem zjazdowym, to przyjeżdżając do Giżycka nie trzeba z niego rezygnować. Wyciągi na niezłych stokach funkcjonują całkiem niedaleko, m.in. w Mrągowie (Góra Czterech Wiatrów),Mikołajkach i Okrągłym (SkiMazury).

Dzień Kobiet w Giżycku - propozycja dla pań, które z okazji swojego święta chciałyby się zrelaksować za wszystkie czasy. Pakiety z okazji Dnia Kobiet oferują z reguły sporo kuszących opcji na porządny wypoczynek, a poza tym przyjeżdżając do Giżycka odwiedza się cenione za liczne walory turystyczne Mazury. Nie dość że piękne okoliczności przyrody zachęcają do wycieczek, to jeszcze na miejscu będą czekać wspaniałe atrakcje. Bodaj najczęściej na Dzień Kobiet w Giżycku najczęściej zachęca się poprzez zabiegi rekreacyjno-pielęgnacyjne (SPA & Wellness rządzi!),ale trafiają się też takie słodkie rodzynki jak zamknięte występy cenionych artystów, pierwszorzędne dyskoteki czy przydatne prelekcje bądź warsztaty praktyczne. Od dbania o urodę po tajniki samoobrony.

Wakacje w Giżycku - to, co w Mazurach turyści lubią najbardziej: cudowna pogoda, jeszcze cudowniejsze krajobrazy i cała gama najrozmaitszych atrakcji do wyboru. Wakacje to w Giżycku zdecydowanie najmocniej obfitujący w rozmaite wabiki na przyjezdnych. Od sezonowych atrakcji po wakacyjne imprezy, takie jak Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej albo Letni Międzynarodowy Zlot Motocyklowy. O organizowanym na przełomie czerwca i lipca na Mazurach Rajdzie Polski WRC już nie pisząc. Samo Giżycko w wakacje też prezentuje się nad wyraz okazale: w Twierdzy Boyen ciągle coś się dzieje, przez Port Żeglugi Mazurskiej przewijają się kolejne statki pasażerskie… A dodając do tego atrakcje pobliskich miejscowości, paleta dostępnych w czasie wakacji opcji okazuje się niezmiernie szeroka.

Jesień w Giżycku - niektórzy z planowanym urlopem na Mazurach lubią zaczekać do końca sezonu letniego, na początek roku szkolnego. Odłożenie przyjazdu do Giżycka na jesień zwykle okazuje się bardzo opłacalne - całkiem dosłownie. Otóż zazwyczaj bywa tak, że wraz z sezonem jesiennym następują gruntowne zmiany w cennikach: i obiektów noclegowych, i czynnych jesienią atrakcji, jak choćby Parku Linowego Wiewióra, Parku Wodnego Wilkasy, czy niezbyt odległej od kurortu Mazurolandii - Mazurskiego Parku Atrakcji. Naturalnie jesienią w Giżycku wciąż można podziwiać zachwycające, wyjątkowo barwne krajobrazy.

Weekend listopadowy w Giżycku - jak dotąd niezbyt popularny, ale całkiem przyjemny wariant długiego weekendu na Mazurach. Wbrew pozorom w listopadzie Giżycko ma turystom sporo dobrego do zaproponowania, zwłaszcza przy ładnej pogodzie. Wybrać się na pieszą lub rowerową wycieczkę, zwiedzić w spokoju (i bez kolejek) Twierdzę Boyen, skorzystać ze sportowych bogactw giżyckiego COS-u… Z pewnością długi weekend listopadowy w Giżycku da dużo sposobności do tego, aby wypocząć i zrelaksować się w dokładnie taki sposób, jaki najbardziej się lubi.

Galeria
Dodano: 2017-07-12 14:02:00

Komentarze (2)
Anonim
11.08.2017 13:28

Że Mazury to żeglarski raj to wiedziałem, mimo że w tej dziedzinie kompletna noga ze mnie i taki szczur lądowy jak ja nawet nie ma co próbować kierowania jakimkolwiek jachcikiem. Że rejsy turystyczne z Giżycka po mazurskich jeziorach są istną bajką to wiedziałem, bo miałem okazję skorzystać z usług giżyckiej białej floty. Ale że można stamtąd wybrać się na safari z jeleniami, a całkiem sensowne jest też wybranie się do Giżycka zimą z własnymi nartami, to aż do dzisiaj nie miałem zielonego pojęcia :o Może ktoś mógłby się podzielić wrażeniami z dwóch powyższych?

Anonim
5.10.2017 11:37

Bardzo fajne miejsce na wypad nad jezioro na Mazury. Giżycko oprócz jezior ma też do zaoferowania kilka interesujących zabytków, jak twierdza Boyen.

Dodaj komentarz