Bratysława - poznaj przepiękną stolicę Słowacji

Jeżeli poszukujesz ciekawego miejsca na kolejny urlop, polecamy Ci wizytę w Bratysławie, przepięknej stolicy Słowacji. Na Słowację możesz wybrać się samochodem, dzięki temu będziesz mógł łatwiej i szybciej dostać się do wszystkich atrakcji.

Słowacja to przepiękny kraj o ukształtowaniu górzystym. Jest to doskonałe miejsce na urlop dla osób kochających piesze wędrówki i kontakt z naturą. Historia tych terenów zaczyna się już w prehistorii. Wówczas tereny te zajmowali Celtowie, których powoli wypierały plemiona germańskie. Po burzliwej historii i licznych zawirowaniach politycznych Słowacja w 1918 roku połączyła się z Czechami, tworząc Czechosłowację. Państwa te rozdzieliły się w 1938 roku i ponownie połączyły w 1945, aby ponownie i ostatecznie rozdzielić się pierwszego stycznia 1993 roku.

Słowacja samochodem - ważne informacje

Wyjeżdżając do Słowacji, należy zadbać o wyposażenie auta. Podczas kontroli, policja może poprosić o pokazanie apteczki, trójkąta ostrzegawczego, kamizelki odblaskowej (która powinna być dostępna dla każdego znajdującego się w pojeździe) oraz lewarka i koła zapasowego. Pamiętaj także, że część dróg na Słowacji jest płatna. Winieta do Słowacji dostępna jest do zakupu przez internet, sprzedawana jest też na niektórych stacjach benzynowych.

Obywatele Polski nie muszą mieć ze sobą paszportu, powinni posiadać dowód osobisty. Dotyczy to także dzieci.

Bratysława - najciekawsze miejsca Słowackiej Stolicy

Bratysława to bez wątpienia jedna z najładniejszych europejskich stolic. Ciekawostką jest to, że graniczy ona z dwoma państwami-Węgrami oraz Austrią. Znajduje się tu wiele ciekawych zabytków i atrakcji, dla których warto odwiedzić to miasto. 

Zamek Bratysławski

Zwiedzanie najlepiej rozpocząć od zamku Bratysławskiego znajdującego się nad brzegiem Dunaju. Budowla góruje nad miastem. Jego historia zaczyna się w X wieku, jednak zamek był wielokrotnie przebudowywany, przez co nie przypomina pierwotnej budowli. Najważniejszą informacją jest to, że zamek jest udostępniony do zwiedzania dla turystów. Można zwiedzić kilka komnat, skarbiec. Z zamku rozpościera się widok na piękną panoramę miasta i rzekę Dunaj. Kolejnym ciekawym miejscem jest starówka. Tutaj możesz odpocząć i zjeść coś dobrego w miejscowych restauracjach. 

Centrum miasta

Będąc w Bratysławie, koniecznie wybierz się na ulicę Gajova, gdzie zobaczycie niezwykły niebieski kościół Świętej Elżbiety. Budynek robi duże wrażenie na wszystkich turystach odwiedzających to miejsce. Z pewnością i ty zapamiętasz go na długo. Warto również odwiedzić Katedrę Świętego Marcina, czy Bramę Michalską. 

Sercem miasta jest oczywiście plac główny, tzw. Hlavné námestie. W ratuszu obecnie znajduje się Muzeum Historii Miasta, gdzie każdy może zagłębić się w niezwykłą opowieść o dziejach Bratysławy.

Koronację na króla Węgier, Maksymiliana II Habsburga, upamiętnia znana Fontanna Maksymiliana.

To jednak tylko część atrakcji w Bratysławie. Nie zwlekaj, tylko pakuj walizkę i odwiedź przepiękną Słowację i poznaj jej wszystkie ciekawe miejsca.

Dodano: 2022-07-04 09:33:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz