Atrakcje turystyczne Giżycko i okolica

0.1 km od centrum

Neoklasycystyczny zabytek, wzniesiony przez protestancką wspólnotę Giżycka w latach 1826-27. Świątynia powstała na miejscu przybytku, który doszczętnie spłonął w wielkim pożarze miasta 1822 r. Kościół z charakterystyczną, kwadratową wieżą, zaprojektował sam Karl Friedrich Schinkel. Z usług berlińskiego mistrza korzystała przede wszystkim rodzina królewska Prus.

0.2 km od centrum

Zapraszamy do super atrakcji w pobliżu Giżycka. Spotkasz u nas mnóstwo egzotycznych ptaszków z którymi będziesz mógł obcować. Niezapomniane chwile dla całej rodziny.Godziny otwarciapon.:...

0.3 km od centrum

Na rowerową przejażdżkę przez mazurski labirynt jezior, lasów i zgubionych pośród nich wsi i miasteczek aż prosi się wyruszyć. W terenie nie występują wszak trudne do pokonania różnice poziomów, ni...

0.3 km od centrum

Świetne miejsce na spędzenie miłego, towarzyskiego wieczoru. Na wiele różnych, zawsze przyjemnych sposobów. Rzecz jasna najistotniejszą atrakcją Bowling Pubu jest kręgielnia. Tworzą ją 4 nowoczesne tory, z automatycznymi podajnikami, elektronicznymi tablicami wyników i innymi udogodnieniami. Równie dobrze można zrelaksować się w tańcu, przy bilardzie lub barze.

0.4 km od centrum

Całoroczna pływalnia, dostosowana zarówno do potrzeb sportowych, jak i osób szukających przede wszystkim relaksu. Główny basen ma 25m długości i 6 dość szerokich torów, głębokość mieści się w przedziale 1,2-1,9m. Odprężyć się po intensywnym wysiłku pomogą niecka rekreacyjna (12m²) z hydromasażem oraz sauna sucha. Giżycki basen posiada też siłownię i kawiarnię.

0.5 km od centrum

Najstarsza, skromna katolicka świątynia w Giżycku, wznoszona w latach 1936-38. Pierwotnie kościół miał także upamiętniać żołnierzy niemieckich, poległych w I WŚ. Przypomina o tym zegar, którego stylistyka przypomina bagnety. Na życzenie polskich wiernych zmieniono frontową płaskorzeźbę - świętemu Brunonowi nie towarzyszą już Krzyżacy i żołnierze Wehrmachtu.

0.5 km od centrum

Główna baza bodaj największego armatora białej floty operującego w Mazurskiej Krainie Wielkich Jezior. Położenie giżyckiego portu i warunki naturalne sprawiają, że stąd można wybrać się w rejs właściwie we wszystkie najciekawsze zakątki i miejscowości. Istniejące połączenia pozwalają dotrzeć m.in. do Węgorzewa, Mikołajek, Śniardw, Niegocina czy Kisajna.

0.5 km od centrum

W Giżycku w całkiem niezłym stanie zachowało się stosunkowo liczne grono stylowych pruskich kamienic, wzniesionych z czerwonej cegły w XIX stuleciu. Wśród zabytków miejskiej architektury wyróżniają się m.in. siedziba sądu (1865r.) i dom opieki społecznej (1867r.) przy ul. Warszawskiej, dawny szpital na ul. Konarskiego i budynek liceum na Alei 1 Maja.

0.6 km od centrum

Zabytek hydrotechniki z 1900 roku, wybudowany w stylistyce neogotyckiej. Głównym budulcem była czerwona cegła. 25-metrowa wieża, której zbiornik ma pojemność 200 tys. litrów, spełniała swoją podstawową funkcję do 1996 r. Po poważnej modernizacji konstrukcji, zaczęły tu działać klimatyczna kawiarnia oraz miejskie muzeum, prezentujące minione dzieje Giżycka.

0.6 km od centrum

Każdego roku, między 23 a 24 czerwca Giżycko w pewien sposób kontynuuje święto, które czcili już starożytni Słowianie, Celtowie i inne ludy. Noc Świętojańska w mazurskim kurorcie pozwala posłuchać wspaniałych koncertów, obejrzeć niezwykłe rekonstrukcje pradawnych obrzędów, podziwiać paradę udekorowanych statków… Krótko mówiąc: świetnie się bawić.

0.6 km od centrum

Niemal przez cały rok odbywają się w Giżycku rozmaite regaty.W maju Ogólnopolskie regaty żeglarskie pracowników Telekomunikacji Polskiej S.A., w czerwcu Mistrzostwa Polski Żeglarzy Niepełnosprawnyc...

0.6 km od centrum

Miejska plaża nad Jeziorem Niegocin w Giżycku przynajmniej w sezonie letnim staje się drugim niekwestionowanym centrum miasta.Znajduje się tutaj kąpielisko, zjeżdżalnia wodna, 2 boiska piaskowe i j...

0.6 km od centrum

Wielkie Otwarcie Sezonu (maj) to w Giżycku święto żeglarzy. Na pasażu spacerowym, wzdłuż Kanału Łuczańskiego odbywa się wówczas wystawa „Giżyckie Nowości Żeglarskie”, na której prezentowane są nowi...

0.6 km od centrum

Zbudowany nad Kanałem Łuczańskim w 1860 roku, dla lepszego skomunikowania Twierdzy Boyen z regionem. Przez ponad 100 lat konstrukcję obracano siłami ludzkich rąk. Poważne modernizacje z różnych przyczyn (zniszczenia, estetyka) okazały się nietrafione. I tak od 1993 r. ważący ok. 100 ton zabytkowy, zrewitalizowany most ponownie kręci się tak, jak przed wiekami.

0.6 km od centrum

Absolutnie podstawowa forma aktywności w trakcie korzystania z uroków Mazurskiej Krainy Wielkich Jezior. W przeciwieństwie do żeglarstwa nie wymaga zdobywania patentów, a zapewnia zbliżone możliwości pokonywania niezliczonych szlaków wodnych i podziwiania uroków przyrody. W Giżycku niemal co krok spotyka się wypożyczalnie kajaków, więc wszyscy do wioseł!

0.7 km od centrum

Szereg zimowych sportów wodnych, uprawianych na skutych lodem akwenach. Tym samym Mazury w całkowicie naturalny sposób stały się ważnym ośrodkiem tych dyscyplin w Europie. Warunki pod lodowe wersje wind- i kitesurfingu oraz dynamicznego żeglarstwa będą pasować zarówno początkującym (wypożyczalnie i instruktorzy), jak i doświadczonym (zawody międzynarodowe).

0.7 km od centrum

Wprawdzie w pełni sezonu na mazurskich jeziorach bywa dość tłoczno, ale windsurferzy zawsze znajdą dla siebie dość miejsca. Tyczy się to głównie doświadczonych użytkowników deski z żaglem, choć nie brakuje takich, którzy dopiero zaczynają samodzielne schodzenie na wodę. W Giżycku i najbliższych okolicach nie brakuje fachowych instruktorów i wypożyczalni.

0.7 km od centrum

Pozostałości po zakonnej twierdzy, wybudowanej w 1341 roku. Jak to ze średniowiecznymi fortyfikacjami bywa, na przestrzeni wieków zamek wielokrotnie modernizowano oraz niszczono. Do czasów współczesnych przetrwało skrzydło mieszkalne z XV w., posiadające 4 kondygnacje i renesansowe dekoracje. Aktualnie zamkowe mury przystosowano do roli hotelu.

1.1 km od centrum

Spędzając wczasy na Mazurach zwyczajnie nie wypada nie wejść na pokład żaglówki. Zawsze można wybrać się w rejs wycieczkowy, jednak ma się on nijak do samodzielnej wyprawy jachtem. Przez Krainę Wielkich Jezior wytyczono 20 ważnych szlaków, łączących blisko 40 najważniejszych akwenów. Naturalnie w regionie nie brakuje profesjonalnych szkółek i wypożyczalni.

1.2 km od centrum

Sport wodny z gatunku spokojniejszych i “leniwych”, co wcale nie odziera go z silnych emocji. Na wędkarzy zjeżdżających w okolice Giżycka czeka niezwykłe bogactwo słodkowodnych akwenów i gatunków ryb. Jak skutecznie i w zgodzie z obowiązującym prawem łowić węgorze, szczupaki, okonie, sumy, sandacze, leszcze i wiele innych, pokażą np. sklepy i koła wędkarskie.

1.2 km od centrum

Miejsce stworzone do tego, aby pod okiem pasjonatów ekstremalnych sportów wodnych potrenować wakeboarding i narciarstwo wodne. Na kameralnym jeziorku Popówka Mała pracują dwa specjalistyczne wyciągi dwusłupowe, o długości 230 i 180 m. Są też przeszkody do ćwiczenia trików. Niezbędny sprzęt dostępny jest na miejscu - również akcesoria dla małych dzieci.

1.3 km od centrum

Całoroczne lodowisko, na którym równie dobrze odnajdą się zarówno niedzielni, łyżwiarze, jak też zapaleni miłośnicy hokeja, short tracku, łyżwiarstwa figurowego i innych dyscyplin. Pełnowymiarowej tafli (60×30m) dla maksymalnie 300 chętnych towarzyszą m.in. wypożyczalnia i całe zaplecze szatniarno-sanitarne. Z obiektu często korzystają giżyckie szkoły i kluby.

1.4 km od centrum

Bodaj największa placówka tego typu na Mazurach, a do tego regularnie rozbudowywana. Park linowy Wiewióra dysponuje trzema trasami (od sezonu 2017 czterema), na których przygotowano ponad 50 rozmaitych, wysoko zawieszonych przeszkód: mostów, drabinek, skoków Tarzana, chybotliwych kładek etc. Wyjątkowo wiele emocji dostarczają tyrolskie zjazdy nad taflą jeziora.

1.4 km od centrum

Zabytkowa forteca, wybudowana w połowie XIX wieku na żądanie króla Prus Fryderyka Wilhelma IV. Potężne mury uformowano w kształt gwiazdy, a każde z sześciu ramion wieńczył umocniony bastion. Całość otaczały ziemne wały i fosy. Konstrukcja zachowała się w niezłym stanie. Głównym pomysłodawcą wzniesienia twierdzy był królewski minister wojny Hermann von Boyen.

1.5 km od centrum

Główny - acz nie jedyny - zarządca obiektów sportowych w kurorcie, przeznaczonych dla amatorskiej rekreacji i turystów. Centralny kompleks składa się m.in. ze stadionu piłkarskiego, boisk do siatkówki, koszykówki i futbolu 5-osobowego oraz toru dla rolkarzy. W innych punktach Giżycka działają jeszcze hale sportowe, lodowisko, kryta pływalnia i kilka Orlików.

1.6 km od centrum

Wypoczynkowy zakątek parkowy i zarazem miejsce zadumy i refleksji o niezwykłym klimacie, wyrosłe z mitu. Otóż według lokalnych legend, podsycanych jeszcze przez niektórych duchownych, święty Brunon właśnie pod Giżyckiem zginął męczeńską śmiercią. W 1910 r., staraniem pastora Ernsta Trinckera, na wzgórzu nad brzegami Niegocina ustawiono pamiątkowy krzyż.

1.9 km od centrum

Gigantyczny (26 ha powierzchni) kompleks sportowo-rekreacyjny, na którym regularnie trenują reprezentanci Polski w różnych dyscyplinach. Główne walory giżyckiego COS-u to duża i nowoczesna, wielofunkcyjna hala oraz spore centrum sportów wodnych - ośrodek leży zaraz przy jeziorze. Wśród obiektów znajdują się jeszcze korty tenisowe, siłownie, mała hala i boisko.

3.7 km od centrum

Centrum sportu i rekreacji, gdzie pierwsze skrzypce gra pływalnia. Wśród atrakcji basenu znajdują się m.in. dzika rzeka, jacuzzi, zakręcona zjeżdżalnia, tory sportowe, czy strefa dla małych dzieci. Na terenie obiektu funkcjonują ponadto hala sportowa, ścianka wspinaczkowa, dwie różnego typu siłownie oraz kręgielnia. Park Wodny jest przyjazny niepełnosprawnym.

6.0 km od centrum

Nieco ponad dwuhektarowy obszar, utworzony z mocy prawa w 1958 roku. Spytkowskie torfowisko traktuje się jako wyjątkowo cenny przyrodniczo teren z uwagi na stanowiące polodowcowy relikt wierzby lapońskie - te krzewy występują w Polsce tylko w kilku stanowiskach. Poza nimi, ścisłą ochroną objęte są tutaj jeszcze storczyki krwiste oraz rosiczki okrągłolistne.

6.5 km od centrum

Dydaktyka połączona z zabawą. Centralnym punktem Indiańskiej Wioski jest tematyczne muzeum z eksponatami związanymi z kulturą i rzemiosłem rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej: zarówno repliki, jak też oryginały zza oceanu. Dodatkowo wśród tipi można spróbować się na torze przeszkód, w rzucaniu tomahawkiem, włócznią oraz strzelaniu z łuku i winchesterów etc.

7.9 km od centrum

Leniwej, sprzyjającej wypoczynkowi atmosfery Bogaczewa nie zakłócają żadne cykliczne imprezy. Niech się jednak nie martwią ci, którzy w nich gustują. W okolicach wsi odbywa się ich aż nadto. Na tę...

8.0 km od centrum

Przejażdżki w siodle stanowią wspaniały pomysł na poznanie uroków mazurskiej przyrody. Wielkie jeziora, ale też lasy i rozległe łąki, a na dokładkę osobisty kontakt ze wspaniałym zwierzęciem - coś magicznego. Początkujący jeźdźcy przed wypadem w teren powinni wziąć kilka fachowych lekcji. Takie ośrodki działają m.in. w Bogaczewie, Wilkasach i Bielskiem.

8.1 km od centrum

Rozbudowany kompleks sportowy, otwierający szeroko swoje podwoje przed wszystkimi miłośnikami aktywnego spędzania czasu - nie tylko studentów, profesjonalnych zawodników czy gości zatrzymujących się na nocleg. Port jachtowy z wypożyczalnią, siłownia, 3 boiska wielofunkcyjne, 9 ziemnych kortów tenisowych, 2 boiska do siatkówki plażowej. Nie sposób się znudzić.

8.4 km od centrum

Wczasy pod żaglami w Mazurskiej Krainie Wielkich Jezior wcale nie muszą oznaczać pływania na jachtach. Równie dobrze pasuje tutaj deska windsurfingowa. Pobliskie Jezioro Niegocin to niezły akwen tak dla wzięcia lekcji z instruktorem, jak też samodzielnych szaleństw na wodzie. Niektórzy zamieniają żagle na “latawce” do kitesurfingu - i bawią się równie świetnie.

10.2 km od centrum

Licząca 40 ha część rezerwatu “Jezioro Dobskie”, zasługująca na szczególną uwagę ze względu na niesamowite skały, które pozostawił po sobie skandynawski lądolód. Na Fuledzkim Rogu doliczono się 6 tys. głazów - w przeszłości wykorzystywanych na wiele sposobów. Największy liczył 2 m wysokości i 9 m w obwodzie. W rejonie gniazdują też cenne gatunki ptaków.

10.2 km od centrum

Licząca 34 km urokliwa trasa, wiodąca przez ciekawe jeziora - m.in. stanowiące rezerwat ornitologiczny Kruklin, a także Patelnię, Gołdopiwo, wyjątkowo ładne Pozezdrze, Stręgiel i na końcu Święcajty. Szlak zalicza się do łatwych, rzeczny nurt i zakręty nie sprawiają poważnych problemów. A nuż uda się trafić na legendarny skarb, jaki ma czekać na dnie Sapiny?

11.1 km od centrum

Obszar ochrony dzikiej przyrody na terenie nadleśnictwa “Borki”, utworzony w 1958 roku. Rezerwat zajmuje powierzchnię 7 hektarów terenu pomiędzy jeziorami Dargin oraz Mamry. “Mokre” to enklawa całkowicie naturalnego lasu łęgowego. Rosną tutaj przede wszystkim jesiony, olsze, dęby szypułkowe oraz wiązy pospolite. Niektóre drzewa mają już grubo ponad 150 lat.

12.0 km od centrum

Mocno nadgryziony przez ząb czasu zabytek z przełomu XVI i XVII w. Okazały pałac w Sztynorcie przez blisko 400 lat był główną rezydencją wpływowych arystokratów rodu. Reprezentacyjna, będąca interesującą mieszanką architektonicznych stylów i rozwiązań posiadłość, była wielokrotnie przebudowywana. Nie ucierpiała w czasie II WŚ, tylko przez późniejsze zaniedbania.

13.6 km od centrum

Opuszczone ruiny kompleksu z 1941 roku, z którego mieli korzystać najważniejsi notable III Rzeszy. W “Hochwaldzie” przez pewien czas przebywał Heinrich Himmler - dowódca SS. Potężne schrony (zachowało się 9), z żelbetowymi ścianami o grubości dochodzącej do 2 metrów i wyposażone w dodatkowe maskowanie chroniące przed nalotami, ewakuowano w listopadzie 1944 r.

17.4 km od centrum

Wojna w wydaniu rozrywkowo-edukacyjnym. Na Poligonie każdy może przebrać się za żołnierza jednej z największych armii walczących w IIWŚ i postrzelać z wiernych replik różnych broni. Wiele emocji dostarczy też jazda w terenie jednym z kilku pojazdów: ciężarówką, transporterem czy czołgiem. Największą wartość historyczną mają ciekawe wystawy Muzeum Militarnego.

17.4 km od centrum

Nie lada gratka dla osób pasjonujących się historią i wojskowością - szczególnie II WŚ. Fundacja opiekująca się tą stałą wystawę posiada ponad 1000 najróżniejszych eksponatów. Wśród nich są bronie, mundury, przedmioty codziennego użytku, makieta Wilczego Szańca czy kilka dział. Muzeum stanowi wspólną placówkę dwóch parków atrakcji: Poligonu i Mazurolandii.

17.5 km od centrum

Multum kuszących możliwości. Mazurolandia pozwala świetnie się bawić, a przy okazji poznawać historię i niezwykłą kulturę regionu. Placówkę tworzą m.in. Park Miniatur Warmii i Mazur, rycerskie grodzisko Krzyżaków, skierowany do dzieci Park Zabaw, skansen i magiczna Polana Legend. Goście mogą bez dopłat cieszyć się też wojskowymi atrakcjami sąsiedniego Poligonu.

18.0 km od centrum

Rozbudowany kompleks hitlerowskich bunkrów i tuneli, konstruowany i umacniany w latach 1940-44. W 250 obiektach w Mamerkach, zachowanych w świetnym stanie, mieściło się m.in centrum dowodzenia operacji “Barbarossa”. W części bunkrów urządzono muzeum. Według niektórych relacji, w tych podziemiach ukryto nieprzebrane skarby - w tym Bursztynową Komnatę.

18.2 km od centrum

Zabytkowa twierdza z późnego średniowiecza - obecnie przerobiona na hotel, jednak w znacznej części udostępniona do zwiedzania. W muzeum nie brakuje ciekawych eksponatów. Ryński zamek powstał jako siedziba zakonnego prokuratora, jednak szybko przeniósł się tu sam komtur. Wielokrotnie przebudowywana budowla nie raz zmieniała swoje przeznaczenie i charakter.

18.3 km od centrum

Piękno Mazur da się w pełni docenić wyłącznie z odpowiedniej perspektywy. Najlepiej z góry. Jedną z najciekawszych propozycji w tym temacie są balonowe loty, wykonywane albo “na uwięzi”, albo o profilu widokowym, kiedy uczestnicy wycieczki pokonują w powietrzu niemały dystans. Co odważniejsi mogą z balona wyskoczyć - oczywiście zaopatrzeni w spadochron.

18.4 km od centrum

Polska Kraina Wielkich Jezior ma w sobie wiele uroku - również głęboko pod powierzchnią wody. Zwłaszcza Mamry kryją w sobie wiele interesujących miejsc, z wrakiem statku na czele. Tutaj przejrzystość wody należy do najwyższych w kraju. Mazurskie Centrum Nurkowe naturalnie organizuje różnego rodzaju certyfikowane kursy, zakańczane poważnymi egzaminami.

18.7 km od centrum

Ruiny polowej kwatery głównej najwyższego dowództwa III Rzeszy, funkcjonująca na pełnych obrotach od 1941 do 1944 roku. Potężny i silnie umocniony kompleks wielkości 250ha tworzyły m.in. bunkry, magazyny, dworzec kolejowy i lotnisko. Pracowało tu ponad 2000 osób. W Wilczym Szańcu doszło do słynnego, nieudanego zamachu Clausa von Stauffenberga na Adolfa Hitlera.

19.7 km od centrum

Instytucja pokazująca wyjątkowość odrębnej kultury, jaką między XIV a XIX stuleciem wytworzyli Mazurzy - polskojęzyczni mieszkańcy Prus Książęcych. Oglądaniu zbiorów, jakie tworzą mapy, zrekonstruowane pomieszczenia domowe i warsztaty czy dawne sprzęty codziennego użytku, towarzyszą intrygujące opowieści gospodarzy o minionych czasach i ważnych postaciach.

19.9 km od centrum

Bogaty w atrakcje kompleks golfowy, który dzięki zatwierdzeniu planów zagospodarowania przestrzennego stanie się jeszcze większy. Pole z 9 dołkami ma zostać powiększone do “pełnowymiarowych” 18. Na golfistów w Talkach już czekają treningowe strzelnice - drving range oraz putting green - a także rozbudowany tor do minigolfa, składający się z 18 stacji.

21.3 km od centrum

Rowerowy szlak Duża Pętla Mamr (103 km) to trasa przewidziana dla wprawnych rowerzystów albo takich, którzy planują rozłożyć swą wycieczkę na kilka dni. Szlak biegnie m.in. przez Ruską Wieś, Trygor...

21.4 km od centrum

Jak w zoo, tylko zdecydowanie bliżej dzikich zwierząt - jeśli tylko te zechcą łaskawie podejść. Mają bowiem ponad 100 hektarów terenu, po którym mogą swobodnie hasać. Zwierzyniec Mazurskiego Safari składa się z 24 gatunków, m.in. jeleni, bawołów, owiec, lam, koni czy dzików. Przejazd w samochodzie terenowym lub saniami/bryczką trwa zazwyczaj około godziny.

21.6 km od centrum

Wydawałoby się, że na Mazurach, w Krainie Wielkich Jezior, nie ma co marzyć o zimowej jeździe na nartach czy desce snowboardowej. A jednak da się - ośrodek SkiMazury dysponuje trzema wyciągami orcz...

22.1 km od centrum

Dawny ośrodek hodowli tych majestatycznych ssaków, przemieniony w jedną z największych atrakcji turystycznych w okolicy. Z myślą o miłośnikach przyrody zbudowano szereg ścieżek edukacyjnych, pomostów i specjalnych ogrodzeń - wszystko po to, by goście zbliżyli się jak najbardziej do żyjących w Puszczy Boreckiej żubrów. Zagroda zwykle działa od maja do września.

26.0 km od centrum

Jedna z wielu twierdz zakonu na Mazurach, dziś służąca jako miejsce przedstawiania historii regionu i miasta. Zbudowany ok. 1374 r. zamek bronił niedawno założonej osady przed najazdami Litwinów, był też bazą wypadową do kolejnych krzyżackich wypraw wojennych. Budowlę wielokrotnie niszczono i odbudowywano, po wojnie zrekonstruowano w pierwotnym, gotyckim stylu.

29.0 km od centrum

Atrakcja hotelowa, ale dostępna dla wszystkich chętnych w Mikołajkach. Tor saneczkowy GołębiewSKI to konstrukcja z rodzaju Alpine Coaster - sanki mknące po specjalnych szynach rozpędzają się nawet do 40 km/h. Całość ma ponad 800 metrów długości, z czego część zjazdowa ma nieco ponad 500 m. Obok toru saneczkowego działa krótszy tor pontonowy i karuzela pontonowa.

29.0 km od centrum

Niby Mazury kojarzę się z terenami płaskimi jak stół, a tymczasem powstają tutaj całkiem nowoczesne ośrodki narciarskie. Tak jak w Mikołajkach, gdzie przy jednym z hoteli znanej sieci usypano sztuc...

29.0 km od centrum

Instytucja założone w 1973 r. przez proboszcza miejscowej parafii luterańskiej. Wystawy i zgromadzone eksponaty - listy, modlitewniki, święte księgi, listy, zdjęcia, dokumenty etc. - pozwalają lepiej poznać dzieje protestantyzmu. Muzeum Reformacji w Mikołajkach koncentruje się na tym, co działo się na ziemiach polskich, acz nie pomija kontekstu ogólnego.

29.1 km od centrum

Największa impreza motosportu w całej Polsce, która w ostatnich latach na dobre zadomowiła się w kalendarzu Mistrzostw Świata. Przeniesienie zabawy z dolnośląskich asfaltów na mazurskie szutry w 2005 r. okazało się więc trafną decyzją. Najszybsze rajdówki, najlepsi kierowcy, najzdolniejsi mechanicy, najnowsze technologie - raj dla miłośników czterech kółek.

29.3 km od centrum

Klimatyczna, spokojna przystań pomiędzy jeziorami Mikołajskim oraz Tałtami. Sezon rejsów turystycznych w Mikołajkach zwyczajowo trwa od początku kwietnia do końca października. Wybór kierunków i wariantów wycieczki - m.in. Giżycko, Ruciane-Nida, Rydzewo, po wodach Śniardw i wiele, wiele innych - stwarza gościom mazurskiego kurortu mnóstwo wspaniałych opcji.

29.4 km od centrum

Całoroczna pływalnia hotelowa, otwarta dla wszystkich chętnych. Kompleks tworzy 7 zróżnicowanych basenów i szereg przyległych atrakcji. Jest 25-metrowa niecka sportowa, jest część rekreacyjna z wieloma przyjemnymi w użytkowaniu urządzeniami, są baseny zewnętrzne, jest dziecięcy brodzik. W Tropikanie nie brakuje wszelkiego rodzaju saun, jacuzzi czy zjeżdżalni.

29.4 km od centrum

Skoro miejscowa Wioska Żeglarska uważana jest za jeden z najpiękniejszych i najlepiej zorganizowanych portów Polski, oprócz wszelkich "marynarskich" wygód nie może w niej zabraknąć żeglarskiej muzy...

33.1 km od centrum

Jeden z najważniejszych ośrodków PAN w terenie, powołany do ochrony i wzbogacenia naturalnych zasobów Mazur. W Popielnie działa się wielorako: hoduje konie i tarpany, czuwa nad ornitologicznym rezerwatem, prowadzi fermy bobrów i jeleni. A turyści mogą to wszystko obejrzeć z bardzo bliska. Na terenie stacji, w zabytkowym spichlerzu, urządzono tematyczne muzeum.

34.1 km od centrum

Park zabawy i rozrywki, w dużej części stylizowany na miasteczko wyjęte żywcem ze złotych czasów Dzikiego Zachodu. W otoczeniu saloonu, biura szeryfa czy wioski Indian można spróbować się na strzelnicy, “rodeo”, rzucie podkową i innych typowo kowbojskich konkurencjach. Mrongoville oferuje też zestaw bardziej współczesnych atrakcji, jak np. przejażdżki buggy.

34.4 km od centrum

Dobre miejsce, by przyspieszyć sobie tętno i zwiększyć poziom adrenaliny. Zwłaszcza, jeśli jest się motoryzacyjnym zapaleńcem. Fun Park posiada kameralny tor gokartowy i wypożyczalnię quadów, organizuje też rozmaite przejażdżki i wyścigi w terenie. Wśród atrakcji znajdują się jeszcze m.in. pole paintballowe, poszukiwanie skarbów, park linowy czy megapiłkarzyki.

34.6 km od centrum

Turystyczna wizytówka Mrągowa, ściągająca w lipcu dziesiątki, a nawet setki tysięcy zwolenników amerykańskiego stylu życia. A przynajmniej tej części, która wyraża się w kowbojskich kapeluszach, warczących motocyklach czy niepodrabialnej muzyce. W trakcie Pikniku Country występują polskie i zagraniczne gwiazdy, organizuje się też sporo atrakcji towarzyszących.

34.6 km od centrum

Wakacyjną wizytówką Mrągowa jest również sierpniowy Festiwal Kultury Kresowej. Jest on wielkim świętem kresowiaków, którzy na stałe mieszkając na Białorusi, Litwie, Łotwie i Ukrainie, raz w roku sp...

35.2 km od centrum

Założony przez władze gminy ośrodek sportu i rekreacji. Miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tutaj coś dla siebie właściwie o każdej porze roku. Sporty wodne, plażowanie, jazda na rowerze, spacery...

46.5 km od centrum

Jak twierdzą niektórzy - dopiero przebycie całego, liczącego ponad 100 km szlaku (wariant proponowany przez lokalne PTTK ma 101 km, ale są dłuższe) po Krutyni pozwala na docenienie w pełni mazurskich uroków. Trasa jest łatwa i przyjemna, w większości prowadzi przez spokojne wody jezior. Długość trwania tej niezwykłej wyprawy może przekroczyć 10 dni.

50.5 km od centrum

Placówka poświęcona wybitnemu twórcy, urządzona w starej leśniczówce “Pranie”. Na zbiory eksponowane w budynku z 1880 r. składają się m.in. listy, zdjęcia, czy unikalne wydania tomików wierszy - Gałczyński właśnie tutaj napisał wiele znanych utworów. W leśniczówce wciąż tętni artystyczne życie, dzięki koncertom muzyki poważnej i wieczorkom poetyckim.

Giżycko atrakcje turystyczne 2022, ciekawe miejsca

Zestawienie atrakcji turystycznych w Giżycku i okolicy. Opisy, historia, ceny, galerie zdjęć, dane teleadresowe, odległości od centrum i miejsca noclegu, możliwość zaplanowania dojazdu, oceniania i dodawania komentarzy. Popularne atrakcje Gizycka i ciekawe turystycznie miejsca warte odwiedzenia w 2016 w Giżycku i okolicy. W tym właśnie miejscu znaleźć można wygodną, rozbudowaną listę z możliwością sortowania atrakcji w Giżycku według różnych kategorii. Atrakcje na rok 2022 styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień, październik, listopad, grudzień.

Zobacz: atrakcje dla dzieci Giżycko.